Zhodnocení sezóny 2017/2018

Trénink  Švédsko

Začátek sezóny nebyl úplně dobrý. Nové přední vidlice se za 4 dny tréninku  ve Švédsku nestihly optimálně nastavit. A pozdější absence mrazu resp. ledu, byla znát. Bez ježdění, kdy nemáte možnost nic na motorce vyzkoušet. A hurá o měsíc později na kvalifikaci do mistrovství světa. V tréninku zadřený motor, při závodě ve třetí jízdě držka, čtvrtá jízda nic moc, pátá taky. 3body, hrůza, tak zase za rok.  Celkové dojmy nic moc.

Závody v Rakousku- Weissenbach

Trénink na dvojitém ledu-hrůza nedalo se jet na 100%. Obě kola v zatáčce nedržely a člověk si říká, kdy půjde na hubu. Nová převodovka a motor zapůjčený  z Jawy však letěl. Ale za týden nás čekal odjezd na měsíc do Ruska, tudíž sem se nechtěl zranit. A závody dopadly jak dopadly-až 8.místo. Areál super, škoda jen, že organizátoři nepodchytili kvalitu ledu. Se závoděním to nemělo nic společného a bylo to pro jezdce nebezpečné.  Ale děkuji Frankymu Zornovi za jeho pomoc a ochotu mi nastavit přední a zadní tlumič. Takže závody co se týče výsledku nic moc, ale motorka byla připravena do Ruska bojovat o body na mistrovství světa družstev.

Rusko MS družstev Rusko – Shadrinsk

Honza Klatovský zranění, Andrej Diviš pracovní povinnosti. Cíl je jasný nebýt poslední. Já, táta a Vlado Višváder .Tým snů 😀 věděl sem, že to celé leží na mě.  Trénink klídeček, vše se vyzkoušelo, seznámili jsme se s dráhou a hurá na ně. Sobotní závod- první jízdu jsme ztratili bod s Finskem, se kterým jsme se měli bojovat o páté místo. Remíza 3:3. Avšak moje forma šla postupně nahoru a já obíral o  body jezdce z mistrovství světa nebo sem jim byl rovnoceným konkurentem. Neděle byla také super. Dohromady jsme nasbírali 20 bodů z toho já 18b. 5.místo jsme s bodovou rezervou uhájili. Pár bodíků chybělo na 4.místo a nebýt zranění Honzy, třeba jsme mávali ze stupňů vítězů. Avšak na kdyby se nehraje. Snad příští rok….

Mistrovství Evropy Rusko- Vjatskye Poljany

Po povedených závodech v Shadrinsku  jsme si vezli v naší dodávce dobrou náladu. Avšak první trénink  pád, let vzduchem a už potřetí na to samé místo. Moje pravá pánev si myslela, že si už dělám srandu 😀 . Jinak vše ok. Závody- plný stadion a diváci fandili a řvali jako nikde předtím. Za to jim smekám  klobouk, nic takového jsem předtím nezažil. První jízda výhra za 3.body a skalp ruského závodníka, super. Nevyvaroval sem se však chyb a o pár bodů jsem  přišel a bylo z toho finále B a celkově 6. Místo. Říkal sem si, že zítra musím zabrat a dostat se do finále A. Po závodech autogramiáda a ochutnávka šašliku u stánku. Usínal sem nahecovaný na příští den. Avšak ráno jsem se probudil sám od sebe asi v šest hodin. Bylo mi pěkně šoufl a od 6 do 10 hodin jsem strávil na záchodě a šlo to ze mě vrchem i spodem. Dal jsem si šašlik z BERANA a to asi nebyl správný tah. Já idiot, říkal sem si. Člověk jede na dva měsíce kvůli dvěma závodům do Ruska a nakonec to prozvrací na hotelu? Šel jsem si koupit Coca-Colu a doufal. Na stadion jsem dorazil asi hodinu před závodem bílozelený v obličeji  a totálně bez síly. Říkal sem si jak se na tom udržím a ještě budu závodit? Jedu to ale pro diváky, přišli se na mě přece podívat. Nakonec  to adrenalin trochu podržel a já se zuby nehty snažil zajet co nejlepší výsledek,  ač sem vůbec  neměl sílu. Nakonec mi o 1 bod uteklo finále A. Finále B jsem jel stylem buď výhra nebo držka. Ale všechno bylo jinak. Po vylétnutí pásky mi odešlo zapalování a já se koukal 4 kola na kluky jak si jezdí a já si nadával si do helmy. 8.místo v sobotu. Celkově 7- místo. Nebýt toho všeho aspoň na to celkové 5. Místo jsem měl. Ale  všichni se vracíme z Ruska živí a zdraví a to je základ.

Mezinárodní závody Švédsko- Mallila

Na tyto závody jsem se těšil. Motorka připravena na 120%, já také. Obsazení závodníků  mi dávalo naději na dobré  umístění. Být zase po dlouhé době na stupních vítězů, říkal sem si . Plochodrážní stadion s atypickou klopenou drahou. Bez treninku rovnou na první jízdu. Člověk si chvíli zvyká, ale pro všechny stejné… A povedlo se (3,3,3,3,3)  a v opakovaném finále vítězství. Super. Ještě tak vyhrát poslední závody v Heerenveenu, to by bylo….

Mezinárodní závody Holandsko – Heerenveen

24 jezdců KO systém. Já nasazený až do jízdy s číslem 13.Vyhnul jsem se opravným jízdám a dvakrát vyhrál. Druhá vítězná jízda znamenala  postup do semifinále. Tam jsem po horším startu dojel na druhém postupovém  místě do finále. Mohl jsem možná i vyhrát , ale lepší dojet druhý a konečně po letech postoupit do finále A. Než jít na hubu a po páté jet jenom finále B. Start a já na druhém místě. Jenže hned v prvním kole červená světla, přerušení závod  pro pád jezdce.  Yes, sem už nejhůř třetí, říkal sem si asi na vteřinu. Ne hochu, ty to vyhraješ, nad ničím jiným nepřemýšlej 😀 Opakovaný start a já poslední. Nájezd do druhé zatáčky jsem podržel a objel Charlieho po venku. Další zatáčku jsem po vnitřku předjel i prvního Jonase. Teď ještě dvě a půl kola neupadnout a je to doma. Neohlížel  sem se jak jsou za mnou daleko, prostě jsem jel jako by mi dýchali na záda. Postupně jsem jim ujížděl. Poslední zatáčka a konečně ta šachovnice. Jooooo, já to dokázal, já vyhrál. Stupně vítězů a  naše státní hymna. Nepopsatelný pocit radosti. Nejlepší závěr sezóny.

 

Chtěl bych poděkovat rodině, přátelům a známým, kteří mi fandí a drží palce.

Dále pak firmě Jawa za všechny  zapůjčené díly.

Sponzorům co se finanční stránky týče.

Zkrátka všem, co se okolo toho motají. Bez vás všech tento  finančně náročný  sport  provozovat nejde. Ještě jednou DĚKUJI.

Na příští sezónu snad navážeme tam, kde jsme letos skončili. A podaří se mi snad  sehnat více finančních a materiálních prostředků. A konečně postoupit do Grand Prix.

Ještě jednou moc a moc Díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *